Spinka do mnicha-mniszki 15.620

Spinki do mocowania dachówek pozwalają na poprawę trwałości dachu oraz zwiększają jego odporność na obciążenie wiatrem i śniegiem.

Ze względu na preferencje dekarzy oraz rodzaje stosowanych pokryć dachowych oferta nasza obejmuje szeroki zakres spinek, zróżnicowanych zarówno pod kątem sposobu montażu jak i rodzaju pokrycia.

Zabezpieczenie dachówek przed wysuwaniem

Tabelka 620

Materiał:
Drut stalowy z powłoką
antykorozyjną.

Spinka do mnicha-mniszki
Strefy wiatrowe

SYSTEMY MOCOWAŃ GĄSIORÓW i DACHÓWEK Strefy wiatrowe

Polska norma PN-EN 1991-1-4 określa podział kraju na strefy obciążenia konstrukcji budynków wiatrem. Obecnie brakuje unormowań prawnych określających zasady wyliczeń i mocowań dachówek na połaci dachu.
Zaleca się, aby mocować mechanicznie minimum co czwartą dachówkę w strefie 1., co trzecią w strefie 2., oraz co drugą dachówkę w strefie 3.
Przy kątach nachylenia połaci dachu powyżej 55° należy mocować każdą dachówkę połaciową. Niezależnie od mocowania dachówek na połaci, należy mocować wszystkie dachówki skrajne, okapowe, kalenicowe, a także wokół kominów i okien dachowych oraz w koszach.
Mocowanie dachówek spinkami i klamrami do gąsiorów jest rozwiązaniem optymalnym ze względu na siły ssące wiatru, występujące w obszarze dachu. Nasi przedstawiciele handlowi pomogą Państwu dobrać najlepsze rozwiązanie mocowania konkretnego typu dachówki lub gąsiora.

Adres

ul.Olszynowa 10
62-070 Zakrzewo

Telefon

tel. +48 61 816 17 67
fax. +48 61 816 17 69

Email

e-mail: biuro@ivt.pl

Social