Rozbijacz śniegu STAL-SNOW 35.11

Zima oraz obfite opady śniegu mogą zaskoczyć nie tylko drogowców. Rozbijacz śniegu to akcesorium, które sprawi, że okolica budynku nie będzie narażona na gwałtowne jego spadanie z dachu. Te niepozorne metalowe pręty to coś, co warto zamontować na dachu budynku, położonego w obszarze intensywnych opadów śniegu. Sprawdź, rozbijacz śniegu do dachówki dostępny w IVT.

Zastosowanie rozbijaczy:
• TYP A – dachówka zakładkowa cementowa
lub ceramiczna,
• TYP B – gonty bitumiczne, papa, blacha płaska.
trapezowa, blachodachówka,
• TYP C – dachówka karpiówka.
UWAGA:
• Rozbijacze stosować tylko jako uzupełnienie
do montażu łącznie z drabinkami przeciwśniegowymi
(patrz opis STREFY OBCIĄŻENIA ŚNIEGIEM).

Tabelka rozbijacze

Zastosowanie:
Rozbijanie warstwy osuwającego się śniegu.

Materiał:
Płaskownik stal ocynkowana.

Wykończenie:
Malowanie proszkowe.

Rozbijacz śniegu STAL-SNOW

Rozbijacz śniegu do dachówki – dlaczego warto go wybrać?

Zadaniem zabezpieczeń przeciwśniegowych jest ochrona elementów budynku, a przede wszystkim mienia i osób przebywających w jego pobliżu, przed niekontrolowanym zsuwaniem się zalegających na połaci dachu śniegu. Rozbijacz śniegu to montaż nad wejściem do budynku, wjazdem do garażu, jak również nad ciągami komunikacyjnymi obiektów.

Rozbijacz śniegu to elementy dachu, które zapewniają szereg korzyści. To m.in.:

  • bezpieczeństwo – chronią ludzi i mienie przed nagłym zsunięciem się dużych ilości śniegu, co może prowadzić do wypadków lub uszkodzeń.
  • ochrona struktury dachu – zapobiegają obciążeniu konstrukcji dachu przez nagromadzony śnieg, co może prowadzić do usterek lub zniszczeń.
  • ochrona rynien i elementów elewacji – zmniejszają ryzyko uszkodzenia rynien czy elewacji poprzez zbyt duże ciśnienie śniegu lub lodu.
  • estetyka i funkcjonalność – mogą być projektowane tak, aby harmonizować z wyglądem dachu i jednocześnie spełniać swoje praktyczne funkcje.

Rozbijacz śniegu do dachówki zapewnia bezpieczeństwo wokół budynku, ale również przedłużają stabilność konstrukcji dachu i innych elementów budowlanych. To z kolei przekłada się na mniejsze koszty eksploatacyjne w dłuższej perspektywie. Warto sprawdzić ofertę IVT i wybrać te elementy do dachu wielu budynków różnego zastosowania. 

Rozbijacz śniegu i jego montaż – co warto wiedzieć? 

Rozbijacz śniegu do dachówki wybiera się w zależności od jej rodzaju. Dostępne w IVT rodzaje to:

  • TYP A – dachówka zakładkowa cementowa lub ceramiczna,
  • TYP B – gonty bitumiczne, papa, blacha płaska, trapezowa, blachodachówka,
  • TYP C – dachówka karpiówka.

Jeśli chodzi o rozbijacze śniegu i ich montaż, to warto pamiętać, nie tylko o dopasowaniu typu do rodzaju dachu. Te akcesoria dachowe można stosować jako uzupełnienie do montażu łącznie z drabinkami przeciwśniegowymi. Decydując się na montaż rozbijaczy śniegu, warto też poznać strefy obciążenia śniegiem. 

Strefy obciążenia śniegiem

Strefy obciążenia śniegiem

Polska norma PN-EN 1991-1-3 określa m.in. podział kraju na strefy obciążenia konstrukcji budynków śniegiem. Na właścicielach i zarządcach domów jednorodzinnych, domów wielorodzinnych oraz innych obiektów budowlanych ciąży obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom tych budynków i osobom postronnym znajdującym się w pobliżu. Niezbędnym elementem zabezpieczającym przed niekontrolowanym osuwaniem się mas śnieżnych z połaci dachowych jest zastosowanie drabinek lub pali przeciwśniegowych oraz stoperów i rozbijaczy śniegowych.
Rozstaw wsporników do drabinek lub pali nie powinien przekraczać: 60 cm dla strefy 1., 2. i 3. oraz
40 cm dla strefy 4 i 5. W przypadku budynków położonych powyżej 1000 m n.p.m. we wszystkich strefach rozstaw nie może przekraczać 40 cm. Dodatkowo na dachach o spadku większym niż 40° i długości połaci powyżej 8 m powinny być zamontowane przynajmniej dwa rzędy rozbijaczy śniegu. Alternatywnym sposobem ochrony jest zamontowanie stoperów śniegowych na całej połaci dachu.

Rozstaw wsporników do drabinek lub pali nie powinien przekraczać: 60 cm dla strefy 1., 2. i 3. oraz 40 cm dla strefy 4 i 5. W przypadku budynków położonych powyżej 1000 m n.p.m. we wszystkich strefach rozstaw nie może przekraczać 40 cm. Dodatkowo na dachach o spadku większym niż 40° i długości połaci powyżej 8 m powinny być zamontowane przynajmniej dwa rzędy rozbijaczy śniegu. Alternatywnym sposobem ochrony jest zamontowanie stoperów śniegowych na całej połaci dachu.

Rozbijacz śniegu do dachówki - postaw na solidne akcesoria dachowe

Inwestowanie w solidne akcesoria dachowe, takie jak rozbijacze śniegu, to decyzja, która przynosi korzyści zarówno właścicielom budynków mieszkalnych, jak i zarządcom czy administratorom większych obiektów. Dzięki nim można skutecznie zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców i przechodniów, a także chronić mienie przed szkodami wyrządzonymi przez nieprzewidywalne warunki pogodowe. Wybierając wysokiej jakości rozbijacze śniegu do dachówki, inwestujesz w trwałość i niezawodność swojego dachu.

Akcesoria dachowe to różne elementy, które zabezpieczają otoczenie, a także wspierają konstrukcję dachową i jego stabilność. To nie tylko rozbijacz śniegu, lecz także:

Nie czekaj, zadbaj o bezpieczeństwo i funkcjonalność swojego budynku już dziś!

Adres

ul.Olszynowa 10
62-070 Zakrzewo

Telefon

tel. +48 61 816 17 67
fax. +48 61 816 17 69

Email

e-mail: biuro@ivt.pl

Social